Niezawodność i stabilność w stali

Walter prezentuje nową geometrię MP6
Narzędzia CNC Solec Kujawski, narzędzia skrawające Solec Kujawski, obróbka skrawaniem CNC Solec Kujawski, sklep narzędziowy Solec Kujawski

Dzięki geometrii MP6 firma Walter uzupełnia swoją ofertę do średniej obróbki stali (obok zastosowania: ISO M, K, S). MP6 łączy w sobie cechy średniej obróbki, takie jak dodatni kąt natarcia, z właściwościami wkładek zgrubnych, np. twardą krawędź tnącą. Jest to idealne połączenie między istniejącą geometrią MP4 do obróbki średniej (z doskonałą łamliwością wiórów dla stali miękkich) i RP4 do obróbki zgrubnej (z mocnym ostrzem do dużych posuwów). Walter oferuje geometrię MP6 w podstawowych formach CCMT, DCMT, TCMT i VBMT. Krótka faza podstawowa, charakterystyczna dla obróbki zgrubnej płytek, zapewnia wysoką stabilność nawet w trudnych warunkach, np. podczas obróbki odkuwek lub elementów z przerwanymi cięciami. Kąt natarcia 18°, wytrzymała krawędź tnąca i specjalna geometria łamania wiórów zapewniają doskonałą kontrolę wiórów podczas obróbki średniej.

Jako zakres parametrów obróbki Walter podaje posuwy od 0,1 do 0,35 mm i głębokości cięcia od 0,4 do 4 mm. Aby uniknąć drgań, na przykład w przypadku elementów cienkościennych, Walter zastosował do geometrii MP6 otwarty rowek łamacza wiórów. Zmniejsza to ciśnienie cięcia również podczas cięcia na większej głębokości. Dzięki temu MP6 nadaje się również do niestabilnych elementów i elementów z długimi wysięgami, na przykład podczas toczenia wewnętrznego. Prosta krawędź tnąca sprawia, że nadaje się do ukosowania narzędzi do wiercenia stali, niezależnie od zastosowania. Również nowe gatunki Tiger·tec® Gold mają pozytywny wpływ na trwałość. WPP10G, WPP20G i WPP30G są przystosowane do różnych warunków pracy, poprawiając trwałość i wydajność narzędzi w szerokim zakresie.